• O Kamarád Jičín

    O Kamarád Jičín

Naše historie

Rok 1998

Rok 1998

Historie organizace Kamarád se začala psát v roce 1998, kdy bylo na podnět rodičů dětí, které ukončily základní školní docházku v tehdejší Zvláštní škole Jičín, založeno Občanské sdružení rodičů a přátel mentálně postižených v Jičíně (SRaPMP v Jičíně). Na Jičínsku tehdy prakticky neexistovala žádná činnost, která by na docházku ve Zvláštní škole navazovala, a tak bylo jako alternativa řešení této situace založeno občanské sdružení, které nabízelo možnost vyřešit budoucnost těchto dětí jinak než ústavní péčí.


Rok 2004

Rok 2004

V roce 2004 již mělo občanské sdružení bohaté zkušenosti, proto nic nebránilo založení denního stacionáře KAMARÁD. Oficiálně byla činnost stacionáře (tehdy s 9 klienty) zahájena 1. ledna 2005, a to v pronajatých prostorech na ul. Přátelství a ul. Hofmanova.


Rok 2010

Rok 2010

Do nově upravených prostor v ulici Vrchlického se KAMARÁD přesunul na počátku roku 2010. Ve větším a modernějším zázemí již „Kamarádi“ mohli plně rozvinout své pracovní, sociální i společenské aktivity a projevit tvůrčí schopnosti. K dispozici zde mají specifické dílničky (keramická, kovo-dřevo, šicí dílna apod.), počítačovou učebnu i vlastní kuchyňku s jídelnou. Také proto se zvýšila kapacita Stacionáře KAMARÁD.


Rok 2013

Rok 2013

A protože jedním z cílů Stacionáře je podporovat individuální rozvoj a zájmy klientů, byla činnosti KAMARÁDA v roce 2013 rozšířena o další službu – sociální rehabilitaci, která zvyšuje soběstačnost klientů v běžném životě. Sociální rehabilitace je realizována ve cvičném bytě na Vrchlického ulici nebo ve vlastní domácnosti klienta.

V současné době je kapacita stacionáře 25 osob a sociální rehabilitace 3 osoby v ambulantním a 4 osoby v terénním provozu. O klienty se stará tým kvalifikovaných sociálních pracovnic a pracovnic v sociálních službách.

KAMARÁD JIČÍN z.s.

  • Sladkovského 111/ Textilní 965
  • 506 01 Jičín
  • IČO 68247125

Sledujte nás:

Stacionář a sociální rehabilitace - Kamarád Jičín